Müdürün Mesajı

Marmara Üniversitesi Genetik ve Metabolik Hastalıklar Araştırma ve Uygulama Merkezi (GEMHAM), Marmara Üniversitesi tarafından 2009 yılının Mayıs ayında DPT’ye sunulan bir “Araştırma Alt Yapı Projesi” desteği ile kurulmuştur. Yönetmeliği 27 Haziran 2010’da Resmi Gazetede yayınlanarak kuruluşu tamamlanan Merkez Marmara Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Merkezimizin Döner Sermayesi 1 Haziran 2013     tarihi itibarı ile kurulmuştur.    

Merkezimizin temel hedefleri arasında insan sağlığına yönelik, etik değerleri her zaman ön planda tutan deneysel çalışmalar için son teknoloji ürünü cihazlarla donatılmış bir merkez sunmak, Genetik ve Metabolik Hastalıklar konusunda güncel bilimsel gelişmeleri izleyerek, katkıda bulunacak temel ve klinik araştırmaları projelendirmek, yönetmek, veri toplamak ve sonuçlandırmak yer almaktadır.

Yurt içindeki ve yurt dışındaki üniversite, araştırma kurumları, kamu ve özel sektör kuruluşları ile işbirliği içerisinde ortak Ar-Ge projeleri geliştirmek ve danışmanlık hizmetleri vermek amacıyla bu projelere hizmet alımı kalemlerinin eklenmesi için listemiz bulunmaktadır.    

                                     

Doç.Dr.Betül KARADEMİR YILMAZ  

Genetik ve Metabolik Hastalıklar  

Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü


Bu sayfa Genetic and Metabolic Diseases Research and Implementation Centre tarafından en son 15.11.2019 16:35:51 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM